Anglický jazyk (dvojjazyčné šestileté studium) 2024/2025
33 LET ANGLICKÉ SEKCE
Gymnázium Olomouc-Hejčín 1991-2024
Vítejte na stránkách předmětové komise anglického jazyka na 6-ti letém gymnáziu Olomouc-Hejčín
- Dvojjazyčné studium je určeno pro absolventy 7. tříd ZŠ a 2. ročníků osmiletých gymnázií
- Důraz je kladen na aktivní zvládnutí jazyka, a to jak v mluvené, tak i psané podobě.
- Po 6. letech studia žáci dosahují jazykové úrovně C1, ti nejlepší i C2, což je již téměř úroveň rodilého mluvčího.
- Studenti 6. ročníku (a někdy i páťáci) běžně skládají jazykové zkoušky nejvyšší úrovně pokročilosti – CAE, CPE (=úroveň C1 a C2).
- Již od prvního ročníku jsou žáci vedeni k dovednosti logicky a věcně argumentovat, opět jak v mluveném, tak i psaném projevu.
- Systematicky se podílíme na rozvoji kritického myšlení a tvorby a jasné formulace vlastního názoru.
- V prvních dvou ročnících (prima, sekunda) probíhá intenzívní výuka anglického jazyka – 8 hodin týdně v primě i v sekundě (za takového náporu se anglicky nenaučí jen opravdoví frajeři:-).
- Na vyšším stupni gymnázia (tercie až sexta) se šest předmětů – Maths (matematika), Physics (fyzika), Chemistry (chemie), Biology (biologie) , Geography (zeměpis) a History (dějepis) vyučuje pouze v anglickém jazyce.
- Od třetího ročníku (tercie – odpovídá 1. ročníku čtyřletého gymnázia) se v rámci angličtiny vyučuje literatura – čteme a rozebíráme stěžejní díla britské a americké literatury v originále; např. George Orwell – Animal Farm (Farma zvířat), John Steinbeck – Of Mice And Men (O myších a lidech).
- Počínaje třetím ročníkem studenti píší eseje analyzující určitý aspekt probíraných literárních děl, v pátém ročníku přibývají eseje jazykové (viz níže).
Výborná znalost anglického jazyka absolventů, včetně odborné terminologie, je významným předpokladem pro jejich další akademický i profesionální růst a vynikající uplatnění v praxi.
Na hlavním webu školy pak naleznete více informací o šestiletém studiu.